Mistrovství ČR v deskových hrách

ROČNÍK 2018
3IQ, QARQ, Gobbit, Rummikub

Všechny informace najdete ZDE. 

Druh soutěže:
 
Postupová soutěž ve hrách „3iQ“ a „QARQ“, „Gobbit“ a „Rummikub“, skládající se z místních kol, krajských přeborů a celostátního finále.
 
Pořadatel:
DDM Praha 2, Slezská 21, Praha 2, 120 00
 
 
Termín konání krajského kola Praha:
 
středa 14. 11. 2018 od 14:30 hod. – 3IQ, QARQ, GOBBIT
 
středa 21. 11. 2018 od 14:30 hod. – RUMMIKUB
 
(přihlášení do soutěže je možné i na místě, nejpozději v 14:00 – 14:30 hod.)
Pokud hru chcete naučit, objednejte se předem na tel: 224 920 805, mobil: 602 532 553,
e-mail: radana.srncova@ddm-ph2.cz).
 
 
Garant krajského kola ve hře RUMMIKUB:
 
Mgr. Srncová Radana – vedoucí oddělení Stanice techniků Vyšehrad  
(tel: 224 920 805, mobil: 602 532 553, e-mail: radana.srncova@ddm-ph2.cz)
 
 
Rozdělení kategorií:
 
  1. kategorie – rok narození 2006 a mladší
  2. kategorie – rok narození 2002 – 2005
  3. kategorie – rok narození 2001 a starší
 
 
Přihlášky:
 
Přihlásit se lze u organizátora krajského přeboru na adrese:
DDM Praha 2, Slezská 21, 120 00 Praha 2, nebo emailem: radana.srncova@ddm-ph2.cz
 
Přihlásit se lze do naplnění kapacity dané kategorie. Pro start účastníka v krajském přeboru není rozhodující místo bydliště, jeden účastník se však smí zúčastnit jen jednoho krajského přeboru.
V případě, že někdo absolvuje stejnou soutěž ve dvou různých krajích, bude diskvalifikován.
 
 
 
Forma krajských přeborů:
 
Krajské přebory Mistrovství ČR ve hře„3iQ“ a „QARQ“ budou organizovány na jednotlivých spolupracujících SVČ. Hraje se podle standardních pravidel her, tah jednoho hráče však může být časově omezen. První a druhá věková kategorie soutěží ve hře 3iQ, nejstarší věková kategorie hraje hru QARQ. O pořadí hráčů rozhodují herní body, v případě shody pak body doplňkové. V případě rovnosti bodů, a tedy i pořadí na některém z prvních tří míst celkového pořadí, si soutěžící se shodou zahrají partie navíc. Tato partie rozhoduje pouze o pořadí hráčů, kteří měli stejně bodů, nemůže tedy změnit pořadí ostatních hráčů.
Krajské přebory Mistrovství ČR ve hře „Gobbit“ budou organizovány na jednotlivých spolupracujících SVČ. Hraje se podle standardních pravidel hry. Lze hrát jak podle základních pravidel hry Gobbit, tak i podle pravidel pro „Experty“, přičemž dodatečná pravidla „Duch“ a „Gobbit“ nebudou v turnajích využívána. O pořadí hráčů rozhoduje pořadí vyřazení ze hry, poslední dva hráči však partii nedohrávají. O jejich pořadí rozhoduje počet karet, které vlastní v okamžiku vyřazení třetího hráče. V případě rovnosti bodů, a tedy i pořadí na některém z prvních tří míst celkového pořadí turnaje, si soutěžící se shodou zahrají partii navíc. Tato partie rozhoduje pouze o pořadí hráčů, kteří měli stejně bodů, nemůže tedy změnit pořadí ostatních hráčů.
Krajské přebory Mistrovství ČR ve hře „Rummikub“ budou organizovány na jednotlivých spolupracujících SVČ. Hraje se podle standardních pravidel hry, tah jednoho hráče však může být omezen na jednu minutu. O pořadí hráčů rozhodují herní body, v případě shody pak body doplňkové – tedy body získané v hrách. V případě rovnosti bodů, a tedy i pořadí na některém z prvních tří míst celkového pořadí, si soutěžící se shodou zahrají partii navíc. Tato partie rozhoduje pouze o pořadí hráčů, kteří měli stejně bodů, nemůže tedy změnit pořadí ostatních hráčů.
 
Postupový klíč:
 
Z každého krajského přeboru postupují do celostátního finále dva nejlepší z každé kategorie. Účastník na třetím místě získává pozici náhradníka pro případ neúčasti jednoho z postupujících.
 
Startovné:
 
0,- Kč
 
Ceny:
 
Diplomy a věcné odměny dodá Česká pedagogická komora a sponzoři Mistrovství ČR - firmy Albi, Millaminis, Piatnik a krajští organizátoři. Diplom a věcnou cenu obdrží první tři soutěžící v každé kategorii.
 
Další informace:
 
Podrobnosti o probíhajících kolech: www.ddm-ph2.cz nebo www.mcr-hry.cz.
 
Finále:
 
Celorepublikové finále organizuje Česká pedagogická komora, (koná se v sobotu 1. 12. 2018 v DDM Praha 2).
 
 
                                                                                              Mgr. Radana Srncová
 Vedoucí Stanice techniků Vyšehrad

Naši partneři