Sporťáci jsou stále s vámi!

Naši kolegové z Oddělení sportu si pro vás
připravili vzpomínkové bloky pod názvem
SPORŤÁCI JSOU STÁLE S VÁMI!


Níže se můžete dozvědět více o našich dramaťácích a divadelním festivalu Antidepka! :-)
V listopadu by byl skvělý čtyřdenní divadelní festival ANTIDEPKA. Ten se bohužel nemohl konat, ale kolegové z Oddělení sportu pro vás připravili alespoň krátké ohlédnutí za minulým ročníkem spolu s povídáním o kroužcích dramaťáku, které mají v jejich nabídce kroužků stále místo! :-) Dramatické kroužky má na Oddělení sportu na starost kolegyně Kája, která je i založila. V současné době jsou 4 dětské dramatické kroužky pro děti a mládež různého věku a i dospělácké amatérské divadlo Expekus. Dramatické kroužky se věnují převážně jevištnímu herectví, společně se učí psát autorské hry a připravují se na různá divadelní představení, se kterými vystupují pod názvem DS DRaK na jevišti DDM Praha 2 i na dalších scénách.
Od roku 2009 kolegové pořádají výše zmíněný divadelní festival Antidepka! Ten probíhá vždy v polovině listopadu a představují se zde různé amatérské a poloprofesionální divadelní soubory, dramatické kroužky a divadla. Diváci každoročně mohou na festivalu zhlédnout 12 až 17 různých představení od různých souborů, k vidění jsou zde dopolední a odpolední pohádky pro děti, představení pro mládež a večerní představení pro dospělé. Každoročně se festivalu účastní v průměru okolo 1 000 diváků.
Hlavním cílem divadelního festivalu Antidepka je rozptýlit podzimní smutky a chmury a potěšit všechny, kteří si na něj najdou cestu.
A pokud toto bude málo, tak se můžete podívat na záznamy některých loňských divadelních představení souborů DDM Praha 2. Omlouváme se za sníženou kvalitu záznamů a věříme, že i přesto si videa užijete :-)
DS DRaK – nejmladší – autorská hra MHDuch:
DS DRaK – mládež – autorská hra Černé historky:
DS Expekus – autorská pohádka O velké mašince
https://www.youtube.com/watch?v=mtwVFT1LCnM&feature=youtu.be

 
Níže vám představíme kroužek VAŘENÍ! :-)
Pod Oddělením sportu již 6 let probíhá kroužek vaření pro děti 8-12 let pod vedením kolegyně Míly. Děti se během roku naučí připravovat saláty, pomazánky, polévky, sladké pokrmy i hlavní jídla. Kroužek probíhá v menším počtu dětí, dobré náladě a těšení se na chutný výsledek :-).
Pár výtvorů můžete vidět na fotografiích pod tímto příspěvkem.
Na kroužku děti využívají i sezónní suroviny, mezi které nyní na podzim patří třeba dýně. A zde vám přinášíme videorecept na jednoduchou dýňovou polévku. Recept najdete na youtube pod odkazem: https://youtu.be/ZMhxE17XQFw.
Budeme rádi, pokud si polévku s námi uvaříte a prostřednictvím fotky se nám svým kulinářským výtvorem pochlubíte! 

Dneska vám představíme kroužek KARATE :-)
Kroužek karate má na DDM Praha 2 již dlouholetou tradici, přesněji už přes deset let. Děti se zde pod vedením Ivy Šinfeltové a Romana Mozra učí druh Shotokan karate a společně se připravují na zkoušky a soutěže, ze kterých již přivezly spoustu medailí. Nejčastěji vyrážejí za úspěchy do Plzně na soutěž NARAMA.
Podívejte se s námi, jak vypadá jejich trénink, rozcvička, základní sestava, a především si neváhejte pomocí druhé části videa vyzkoušet základní kopy, které vám Iva se svou svěřenkyní Kačkou ukáží!
Video najdete na odkazu: https://youtu.be/SMtTivuky9g
 Dneska si představíme kroužek FOTBALU :-)
Fotbal si v našem DDM za posledních pár let vybudoval slušnou pozici a stálou základnu členů, ze které vycházejí další trenéři našich kroužků, vedoucí fotbalových táborů nebo rozhodčí na turnajích. Každoročně se účastníme fotbalových turnajů pro DDM a v letošním roce, jsme prvně uspořádali i fotbalové příměstské tábory. V září 2019 se premiérově rozjela fotbalová liga pražských DDM v Modřanech, kde naši chlapci skončili druzí. :-)
Letošní sezona se bohužel zatím nerozehrála, ale věříme, že se tak stane co nejdřív a naši kluci se k fotbalu zase vrátí.


V tomto příspěvku se podíváme za partou z TK STOPY! :-)
Turistický klub STOPY má dlouholetou tradici. Byl založen v roce 1984 a od té doby se zabývá pořádáním různých akcí pro děti, jako jsou výlety, cyklovýlety a také letní stanový tábor. Děti se mohou přihlásit do klubu a účastnit se akcí, buď jako členové turistického klubu, nebo s námi mohou vyrazit jen tak. Členství v klubu přináší řadu výhod, např. zvýhodněné ceny námi pořádaných akcí, automatická účast v našich klubových soutěžích, a v neposlední řadě jsou členové za účast na výletech a dalších akcích odměňováni oddílovými penězi tzv. šušníky. Za ty si mohou na burze, která se koná vždy na konci školního roku, pořídit nejrůznější věci.
Ani v době covidové nezahálíme a pilně pro děti připravujeme další sobotní výlety, například nás čeká "Výprava po stopách praotce Čecha na Říp". Také jsme začali pracovat na přípravách letního stanového tábora 2021, který se bude konat na našem tradičním tábořišti v Dlouhé Třebové. Název celotáborové hry je zatím tajemstvím, ale děti se opět mají na co těšit... Pro zkrácení čekání, připojujeme pár fotek nejen z letošního tábora.
A na závěr malý kvíz: Jak se jmenuje rozhledna, která se tyčí kousek od našeho tábora a je dominantou celého okolí? Poradíme vám, že se jí říká "Stříbrná krasavice"!

 


Dneska se podíváme na taneční kroužek ZUMBY! :-)
Pod Oddělením sportu je mnoho tanečních kroužků, zumbové kroužky zahájily svou činnost roku 2015 a před dvěma lety vznikla taneční skupina Level up, kterou vám dnes představujeme. Hned první rok své existence se skupina probojovala do republikového finále soutěže Žij pohybem! V loňském roce plánovala svůj úspěch zopakovat, ale nebylo jí to kvůli pandemii umožněno, a tak se těší na letošní jarní sezonu, na kterou se dívky připravují alespoň online.
Přikládáme pár fotografií a odkaz na jeden z online tréninků, který si s dívkami z Level up a jejich trenérkou Adélou můžete vyzkoušet doma.
Video najdete pod odkazem: https://youtu.be/nnAsC4xbjIo
Napište nám, jak se vám trénink líbil, budeme rádi za fotečky i vaše videa, kde uvidíme, jak jste se zapojili.