Novinky

27.06.2018 Výukové programy Stanice přírodovědců Vinohrady

Naši skvělí kolegové ze Stanice přírodovědců Vinohrady mimo jiné nabízí i celou řadu výukových programů a exkurzí pro MŠ, ZŠ, školní družiny i veřejnost. Na nabídku těchto programů se můžete podívat v záložce Minizoo - Nabídka exkurzí a výukových programů. :-)

Adopce zvířete

Adopce zvířete
  • Zájemce o adopci zvířete se může přijít podívat do naší minizoo každý pátek, a to v čase otevřených návštěvních hodin pro děti 14:00 – 16:00. Adopce jsou určeny pro děti ve věku 7 – 15 let.
  • Po výběru zvířátka k adopci by se každý měl poradit s přítomným chovatelem o vhodné péči o zvíře, správném typu krmení a šetrné manipulaci se zvířetem (pokud se jedná o kontaktního mazlíčka), případně o dalších důležitých informacích o charakteru zvířete. Následně je třeba vyplnit a podepsat na místě přihlášku k adopci.
  • Adoptivní rodič neplatí žádný poplatek, pouze nosí při návštěvách svému svěřenci vhodné krmení, mlsky na přilepšenou nebo něco nového do jeho ubikace (nutná předchozí konzultace s chovatelem).
  • Každý adoptivní rodič od nás dostane domů svůj adopční certifikát, jehož kopie bude mít zároveň své čestné místo i na Stěně adoptivních rodičů ve Stanici přírodovědců. Certifikát je platný vždy na jeden školní rok.
  • Podmínkou adopce je rovněž pravidelné navštěvování zvířete (dle uvedených četností návštěv na vydaném certifikátu, které si určí sám adoptivní rodič).
  • Počet adoptivních rodičů na jedno zvíře není omezen.


V případě zájmu o adopci zvířete prosím kontaktujte:
Mgr. Tereza Zenklová
tereza.zenklova@ddm-ph2.cz
702 031 409


Naši partneři