Novinky

19.01.2018 Zápis do kroužků na 2. pololetí

Během celého ledna i února běží zápis do kroužků na 2. pololetí. Můžete pokračovat ve svých kroužcích, můžete si vybrat jiný nebo zkusit úplně nový, například nově otevíráme Dračí doupě II :-) Stačí nám napsat nebo zavolat.

19.01.2018 Sháníme vedoucí kroužků

Máte rádi práci s dětmi? Zkuste u nás vést nějaký kroužek! Sháníme vedoucí našich zavedených kroužků (animace, florbal, atd.), ale nebráníme se ani otevření nějakého nového :-) Napište nám pr@ddm-ph2.cz.

Napsali, natočili o nás

Snažíme se svou práci dělat dobře a když to někdo ocení, je to ta nejlepší odměna!

Dětská televize k nám pravidleně chodí natáčet vybrané akce, na jednotlivá videa se můžete podívat v sekci Dětská televize.
 
Ale dáváme o sobě vědět i na jiných kanálech.

* Naše kolegyně Pavlína Ráslová byla hostem v pořadu ČT Sama doma, kde s dětmi vyráběla adventní kalendáře. Na záznam se můžete podívat zde.


* Pražský parlament dětí a mládeže se zapojil do projektu 72 hodin, o něm si můžete poslechnout ve Zprávičkách ze 14. 10. 2017, obejvuje se v nic i předsedkyně PPDM Marie Silná; čas cca 2:21.

* V rámci příměstského poznávacího tábora jsme se v létě zúčastnili mezinárodního projektu centra Icarus (International Centre for Archival Research), který je zaměřen na popularizaci práce archivů.  V Národním archivu ČR děti natáčely film o pravidlech chování v badatelně. 
Film se jim opravdu moc povedl a vy ho můžete nyní shlédnout na tomto odkazu. :-)

* 16. 9. 2017 se zase po roce konala akce Zažít město jinak, do které jsme se také zapojili, a to v rámci odnože této akce Zažij Lublaňskou jinak, na krátkou reportáž se můžete podívat ZDE.

*29. 5. 2017 se uskutečnila vernisáž k výstavě prací všech umělců z našich kroužků Co se děje v trávě! Výstavu opět hostila Knihovna Antonína Švehly, která se s námi také pochlubila. :-)

*Pražský pěvecký festival, který jsme spolupořádali, zaujal i televizi Óčko, která ho vysílala živě na FB - zde máte odkaz! :-)

* Naše kolegyně Markéta občas přispívá do časopisu Perpetuum a jeden z jejích článků je i o nás! Konkrétně Markéta psala článek na téma Čtenářské gramotnosti, zvolila si k tomu naši Literární noc, které se také pravidelně účastní jako vedoucí. Článek najdete na https://www.scio.cz/perpetuum/, 2016/2017, číslo 10, str. 42-43.

* Krásná akce Noční život zvířat přitáhla pozornost televize Déčko a jejího pořadu Telefon! Zde se můžete podívat na záznam: http://decko.ceskatelevize.cz/telefon - díl ze 30. 9. 2016, čas 6:38-9:44.
Přejeme další úspěšné noci v naší minizoo! :-)

*
ČT se přijela podívat na náš letní tábor pro MČ Prahy 2 do Žihle! Vybrali si zrovna den, kdy u nás na návštěvě byli i vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce. Všihcni jsme tedy měli den plný zážitků! Děkujeme za zájem a návštěvu!

Na reportáž se můžete podívat zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000100807/. Čas 23:00 - 24:47.

* Nestihli jste Halloween, strašidelnou akci DDM Praha 2? Podívejte se alespoň na reportáž, kterou připravila TV Barrandov a vysílala 29. 10. 2015 v pořadu Naše zprávy. Pro shlédnutí klikněte na čas 23:20 ZDE.

*

Naši partneři