Napsali, natočili o nás

Snažíme se svou práci dělat dobře a když to někdo ocení, je to ta nejlepší odměna!

Dětská televize k nám pravidleně chodí natáčet vybrané akce, na jednotlivá videa se můžete podívat v sekci Dětská televize.
 
Ale dáváme o sobě vědět i na jiných kanálech.
3. a 4. 5. u nás byla natáčet Česká televize, ptala se pana ředitele, jak bude probíhat znovuotevírání některých našich aktivit. :-), krátké rozhovory běží od času 6:48 a 13:47 :-)
Naše skvělé kolegyně byly několikrát v pořadu Sama doma, kde s dětmi ukázaly několik námětů na vyrábění, pořady si můžete prohlédnout níže. :-)
Naše moderní tanečnice se zúčastnily soutěže Czech dance tour, zde si můžete prohlédnout jejich vystoupení:
https://www.youtube.com/watch?v=3nVNeuQkgu8
https://www.youtube.com/watch?v=puvcP2YQkgA
https://www.youtube.com/watch?v=xzq4FzjrnY8
Náš kroužek modelářství přišla navštívit Wifina - pořad ČT:D, na reportáž se můžete podívat zde.
Naše kolegyně Pája Ráslová byla opět v pořádu ČT Sama doma, tentokrát s dětmi měla velikonoční tvoření, na záznam pořadu se můžete podívat zde.
Naše kolegyně Pavlína Ráslová byla hostem v pořadu ČT Sama doma, kde s dětmi vyráběla adventní kalendáře. Na záznam se můžete podívat zde.
Pražský parlament dětí a mládeže se zapojil do projektu 72 hodin, o něm si můžete poslechnout ve Zprávičkách ze 14. 10. 2017, obejvuje se v nic i předsedkyně PPDM Marie Silná; čas cca 2:21.
V rámci příměstského poznávacího tábora jsme se v létě zúčastnili mezinárodního projektu centra Icarus (International Centre for Archival Research), který je zaměřen na popularizaci práce archivů.  V Národním archivu ČR děti natáčely film o pravidlech chování v badatelně. 
Film se jim opravdu moc povedl a vy ho můžete nyní shlédnout na tomto
odkazu. :-)

16. 9. 2017 se zase po roce konala akce Zažít město jinak, do které jsme se také zapojili, a to v rámci odnože této akce Zažij Lublaňskou jinak, na krátkou reportáž se můžete podívat ZDE.
29. 5. 2017 se uskutečnila vernisáž k výstavě prací všech umělců z našich kroužků Co se děje v trávě! Výstavu opět hostila Knihovna Antonína Švehly, která se s námi také pochlubila. :-)
Pražský pěvecký festival, který jsme spolupořádali, zaujal i televizi Óčko, která ho vysílala živě na FB - zde máte odkaz! :-)
Naše kolegyně Markéta občas přispívá do časopisu Perpetuum a jeden z jejích článků je i o nás! Konkrétně Markéta psala článek na téma Čtenářské gramotnosti, zvolila si k tomu naši Literární noc, které se také pravidelně účastní jako vedoucí. Článek najdete na https://www.scio.cz/perpetuum/, 2016/2017, číslo 10, str. 42-43.
Krásná akce Noční život zvířat přitáhla pozornost televize Déčko a jejího pořadu Telefon! Zde se můžete podívat na záznam: http://decko.ceskatelevize.cz/telefon - díl ze 30. 9. 2016, čas 6:38-9:44.
Přejeme další úspěšné noci v naší minizoo! :-)
ČT se přijela podívat na náš letní tábor pro MČ Prahy 2 do Žihle! Vybrali si zrovna den, kdy u nás na návštěvě byli i vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce. Všihcni jsme tedy měli den plný zážitků! Děkujeme za zájem a návštěvu!

Na reportáž se můžete podívat zde. Čas 23:00 - 24:47.


Nestihli jste Halloween, strašidelnou akci DDM Praha 2? Podívejte se alespoň na reportáž, kterou připravila TV Barrandov a vysílala 29. 10. 2015 v pořadu Naše zprávy. Pro shlédnutí klikněte na čas 23:20 ZDE.